Jednodňový splav

R6 - šesťmiestny raft

  • nafukovací raft . Vyznačuje sa vynikajúcou stabilitou na vode. Oproti predchádzajúcemu typu lodí sú nafukovacie lode pomalšie avšak vedia odpustiť začiatočníkom aj niektoré hrubé chyby pri pádlovaní.
  • V dennom sete sa nachádzaj šesť pádiel, šesť plávacích viest, jeden barel na uloženie si osobných vecí a pumpa
  • jednodenný set ponúkame na dvoch trasách

Prvá trasa: (vyžaduje si zvýšený stav vody v rieke, min 25 cm na vodočte v Brezne)

Brezno, železničná stanica – Nemecká, táborisko Dronte
dĺžka splavu je 20 km a čaká vás na nej niekoľko vodáckych chuťoviek, ako napr. splav hate vo Chvatimechu, prejazd továrňou v Podbrezovej, šikmá hať v Lopeji a samozrejme takmer neustále pereje po celej trase splavu. Na trase sa nachádza aj viacero možností občerstvenia ako napr. motorest vo Chvatimechu, prípadne motorest Tomi pod Podbrezovou.

Doprava materiálu: (cena za dopravu materiálu je v cene splavu)

Materiál do Brezna vozíme k vláčiku, ktorý prichádza na železničnú stanicu v Brezne o 9.37 hod., prípadne podľa dohody. Osoby vozíme po dohode podľa platného cenníka dopravy Požičovňa lodí Hron nachádzajúci sa na našich stránkach v sekcii CENNÍK.

Druhá trasa: (splavné za každého stavu)

Nemecká, táborisko Dronte – Šalková, cestný most
dĺžka splavu je 20 km a čaká vás na nej niekoľko vodáckych chuťoviek, ako napr. skákanie z 5-metrovej skaly (Kráľovná) pri Medzibrode, skala zvaná Magneťák, ktorá k sebe priťahuje nielen železo ale aj gumené a plastové lode a s radosťou ich prevracia, sypaná skalná hať pod Slovenskou Ľupčou, ktorá väčšinou len strašidelne vyzerá, ale po prezretí je v pohode splavná a nakoniec tzv. Stará Šalková. Ide o prírodný skalný stupeň, ktorý dosť často vytrestá nepozornosť vodákov svojim usporiadaním skál v koryte rieky. Tento bonbónik je však necelý kilometer a pol pred cieľom plavby. Občerstvovacie stanice na danej trase sa nachádzajú v Brusne (Majerka), Lučatíne (motorest Grajciar) a v Lodenici na Mlynčoku.

Doprava: (cena za dopravu materiálu je v cene splavu)

Vami objednaný materiál odvezieme zo Šalkovej do Nemeckej po skončení splavu. Svoje ukončenie nám oznámite telefonicky a my si po materiál prídeme. Osoby vozíme po dohode podľa platného cenníka dopravy Požičovňa lodí Hron nachádzajúci sa na našich stránkach v sekcii CENNÍK